Pstrąg Ojcowski
National Geographic
Pstrąg Ojcowski w National Geographic!
National Geographic
Visitmalopolska.pl
Rozmowa z Agnieszką Sendor współzałożycielką Pstrąga Ojcowskiego i ambasadorką małopolskiego smaku.
Visitmalopolska.pl
Pytanie na Śniadanie
🟡Pstrąg Ojcowski w Pytanie na śniadanie!

Pytanie na Śniadanie
Made in Małopolska
Pstrąg Ojcowski w nowym materiale filmowym promującym projekt Made in Małopolska! Podkreślamy piękno naszego regionu, wyśmienity smak oraz wspaniałych producentów, twórców a także miejsca, usługi oraz małopolski biznes. Pochodzenie ma znaczenie dlatego jesteśmy dumni z Małopolska ❤
Materiał do obejrzenia:
https://fb.watch/g6hRUCIR_l/
Made in Małopolska
Styl.pl
Tak smakuje Polska" to cykl wywiadów i reportaży, które przybliżają nieznane miejsca i pokazują ludzi z pasją. Tym razem odwiedziliśmy Ojców, w którym matka z córką postanowiły założyć hodowlę pstrąga potokowego. Swój majątek dosłownie utopiły w błocie, aby realizować marzenia. Z jakim skutkiem?

Styl.pl
Dzień dobry TVN
Ostatnio mieliśmy przyjemność gościć Mikołaja Reya wraz z przemiłą ekipą Dzień Dobry TVN!
Rozmawialiśmy o świątecznych, rybnych specjałach i wspaniałych tradycjach kulinarnych w naszym regionie. Był to wspaniały dzień. Następnie zakończyliśmy go prawdziwą ucztę, którą przygotował nam Miłosz Kowalski.
Podsumowując, emisja programu już niebawem i nie możemy doczekać się gotowego materiału, a dzień uznajemy za wyjątkowo smaczny i udany!
Dzień dobry TVN
Gazeta Wyborcza
Najlepsze rolniczki w całej Europie są z Ojcowa. W parku narodowym hodują pstrągi, choć jeszcze pięć lat temu nie miały większego pojęcia o zwyczajach ryb.
Gazeta Wyborcza
Wprost
Najlepsi przedsiębiorcy regionu odebrali nagrody na gali Orły Wprost w Krakowie.
Ponad 2,5 tys. koncertów w swojej 20-letniej historii zagrał zespół Golec uOrkiestra, łącząc góralską nutę z różnymi stylami muzyki. 1 października jego założyciele, bracia Paweł i Łukasz, odebrali statuetkę Orła Wprost – na gościnnym występie, bo podczas gali w Krakowie. To była przedostatnia uroczystość w tym roku z cyklu gal, na których nagradzani byli najlepsi przedsiębiorcy – i nie tylko. Orły Wprost to zestawienie przedsiębiorców osiągających najlepsze wyniki finansowe. Partnerem redakcji w ich opracowaniu jest wywiadownia gospodarcza Bisnode. Pod uwagę brane są m.in. przychody ze sprzedaży za trzy ostatnie lata, zysk netto, rentowność oraz kondycja płatnicza. Zestawienie ma charakter ogólnopolski, a gale organizowane są w stolicach poszczególnych województw.
Wprost
Małopolska.pl
Skąd pochodzi najbardziej innowacyjna rolniczka w Europie? To Magdalena Węgiel z Małopolski, która wraz ze swoją córką Agnieszką Sendor z powodzeniem przywróciły tradycję hodowli pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym. To właśnie dzięki tej inicjatywie Małopolanka została doceniona w Brukseli, otrzymując nagrodę za innowacje przyznawaną europejskim rolniczkom.
Małopolska.pl
Magdalena Węgiel laureatką II miejsca w finale, ogólnopolskiego konkursu - Rolniczki motorem innowacji w Polsce! Tym samym założycielka Pstrąga Ojcowskiego będzie reprezentować Polskę na europejskim szczeblu konkursu organizowanego przez Komisję Kobiet Copa w Brukseli. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali Centralnych Targów Rolniczych w Ptak Warsaw Expo.
Program Pierwszy Polskiego Radia
Pstrąg Ojcowski w wywiadzie dla Jedynka - Program 1 Polskiego Radia o połączeniu współczesności z tradycją i znaczącej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich. Zachęcamy do wysłuchania audycji.
Program Pierwszy Polskiego Radia
Wysokie Obcasy
Mając na koncie zerowe doświadczenie, wskrzesiły niszową i mało opłacalną hodowlę pstrągów potokowych w Ojcowskim Parku Narodowym. Teraz ich ryb możemy spróbować w najlepszych restauracjach w całej Polsce, a także w samym Ojcowie

A czy w stawach jest woda? - usłyszała trzy lata temu w słuchawce telefonu Magdalena Węgiel, dopinając szczegóły transportu narybku pstrąga potokowego. Tysiąc malutkich rybek jechało do Ojcowa, do świeżo odremontowanych stawów położonych w sercu tutejszego parku narodowego. - Zupełnie mnie zamurowało. Aż przez chwilę zastanawiałam się, czy pamiętałyśmy o wodzie - wspomina Magdalena. Dzisiaj już z rozbawieniem.
Wysokie Obcasy
Kobiety są przedsiębiorcze!
Umiejętność odczytania tego, co odczuwa druga osoba, co nią kieruje, czego ona potrzebuje jest niezwykle cenna. Kobiety są też zazwyczaj niebywale pracowite. Łączą życie zawodowe z opieką nad dziećmi i prowadzeniem domu - są doskonałymi organizatorami. Sama kobiecość, miłe uosobienie, serdeczność również są zaletami, o czym czasami się zapomina. Mężczyźni często nie chcą konkurować z kobietami i bywa, że kiedy przychodzi do współpracy traktują je ulgowo - dodaje.
Co warte podkreślenia kobiety sprawdzają się nie tylko w "kobiecych" branżach. Pani Magdalena Węgiel wraz córką założyła hodowlę ryb, przywracając tym samym ponad 80-letnią tradycję hodowli pstrąga w Ojcowskim Parku Narodowym. Tradycję zapoczątkowaną... również przez kobietę księżną Ludwikę Czartoryską w 1935 roku...
Kobiety są przedsiębiorcze!
Ojców poza szlakiem czyli wino, pstrągi i mąka.
Waleczny pstrąg z wędzarki
O powiększeniu stawów nie myślą także właścicielki Pstrąga Ojcowskiego, które dzierżawią stawy znajdujące się zaledwie dwieście metrów od domu Pod Kometą. Jedne z pierwszych w Polsce stawów pstrągowych powstały na cztery lata przed wojną i należały do księżnej Ludwiki Czartoryskiej. Funkcjonowały nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat, aż do początku tego wieku, kiedy to zarząd parku zdecydował się je zasypać.
– Gdy o tym usłyszałam, postanowiłam o nie powalczyć i się udało – wspomina Magda Węgiel, właścicielka firmy. – Dzierżawa takiego historycznego miejsca zobowiązuje i emocjonuje. To nawet silniejsze uczucie od świadomości, że przebywając w parku, chodzi się po dnie morza, które było tu sto sześćdziesiąt milionów lat temu...
Ojców poza szlakiem czyli wino, pstrągi i mąka.
Ojcowskie centusie, pstrągi i piękna przyroda
Małopolska tonie w soczystej zieleni i deszczu. Jednak na "wyjechanym" i wyczekanym babskim weekendzie żadna chmura nie popsuje nam humorów. Co robimy w okolicach Ojcowa, gdy leje deszcz? Oto relacja z podróży.
„Tylko zamknijcie panie drzwi od komnaty, żeby się jakiś turysta nie pomylił” - przestrzegła nas pani z recepcji Korzkiewskiego zamku. No cóż, na rycerzy raczej nie mogłyśmy liczyć. Turystów zaś całkiem sporo, co chwilę ktoś wspinał się po zamkowych schodach. Mimo że do zamku wiodła kręta i stroma droga. No może nie aż tak, ale musimy dodać nieco pikanterii naszej weekendowej bajce. Bo prawda jest taka, że wcale nie było tu łatwo trafić.
Ojcowskie centusie, pstrągi i piękna przyroda
Miasto kobiet
To, jak pani Magda Węgiel brała udział w rozwoju branży komputerowej w Polsce, jest tematem na osobną historię. Owszem, lubiła swoją pracę, zdobyła w niej ciekawe doświadczenia, mogła uczestniczyć w rozwoju ważnej dziedziny. Ale to nie była pasja. Pani Magda marzyła o spokoju, bliskości przyrody, choć – jak mówi – wydarzenia same do niej przychodziły i gdziekolwiek się pojawiała, tam coś się działo. Nie inaczej było, gdy w końcu pożegnała się z komputerami i przeniosła z Krakowa na wieś, w okolice Ojcowa. Tam, gdy tylko wyszło na jaw, że angażuje się w życie społeczności, wybrano ją na sołtysa. Z pstrągiem było podobnie – też sam się pojawił...
Miasto kobiet
Życie od kuchni
Zabieramy was dziś na rowerową majówkę do Ojcowskiego Parku Narodowego którego chlubą jest potężna Maczuga Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. To malownicza kraina wyczarowana z wapiennych skał. Drogi wiodą tu wśród pięknych lasów, malowniczych łąk głębokich wąwozów i ostańców skalnych. Miejsce jakby specjalnie stworzone przez naturę dla pieszych wędrówek i turystyki rowerowej. Szlaki nie są tu wymagające, a otaczająca przyroda zachęca do aktywnego wypoczynku. Przemierzając Dolinę Prądnika zobaczycie wiele niezwykłych obiektów przyrodniczych i zabytków architektury. Często tu wracamy. Parkujemy zazwyczaj w Ojcowie (od Krakowa to zaledwie 25 km) i wyruszamy na krótsze lub dłuższe spotkania z naturą...
Życie od kuchni
infokrakow24.pl
W malowniczym otoczeniu Ojcowskiego Parku Narodowego najlepiej smakuje ojcowski pstrąg potokowy. Dawna odmiana tej ryby zagościła w stawach hodowlanych Ojcowa za sprawą księżnej Ludwiki Czartoryskiej już w latach międzywojennych. Pstrągarnia, która powstała w 1935 roku, była jedną z pierwszych w Polsce.

infokrakow24.pl
Podróżnik Kulinarny
W niedzielę postanowiliśmy wyścibić nasze nosy poza okolice Bukowna i przyjrzeć się bliżej temu, co ma do zaoferowania Ojcowski Park Narodowy. Uciecha dla nas i dla naszego czworonożnego kompana, który dostał szansę wybiegania się w genialnych okolicznościach przyrody. Byliśmy głodni (jak zawsze) więc postanowiliśmy spróbować Pstrąga Ojcowskiego.
Na wstępie urzekła nas historia działalności tej rodzinnej firmy – założyła ją matka z córką, ponieważ zapragnęły przywrócić świetność zapomnianym stawom, usytuowanym w samym sercu Parku. Przed wybuchem wojny cieszyły się one ogromną popularnością. Później lokalny świat o nich zapomniał.
Podróżnik Kulinarny
Taste Poland
Po pierwsze Pstrąg Ojcowski – wędzone pstrągi z hodowli pstrąga potokowego w malowniczym Ojcowie. Nie tylko doskonała okazja do spaceru, gdyż od parkingu jest to około kilometra, której ukoronowaniem jest cieplutki prosto z wędzarni przepyszny pstrąg. Marketingowo jeden z lepszych przykładów jak dbać o tworzenie marki czegoś, co jest potwornie trudne od brandowania! Gratulacje… Znów jak będzie chwila czasu wrócę do wspomnień z Ojcowa i doczeka się on wpisu z prawdziwego zdarzenia.
Taste Poland