Pstrąg Ojcowski
sobota
19/09/2020

Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej 18-20.09.2020Już po raz trzeci wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Jurajska Kraina” zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie promujące nasz piękny region.
Uczta na Jurze to temat przewodni tegorocznej edycji dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele smakowitych atrakcji.

Program wydarzenia:
Sobota 19 września 2020
1. godz. 12-18 Jurajski punkt informacyjny, w którym przeurocza, przewodnik po OPN – Ania Dąbek, opowie Wam o ciekawych i nieoczywistych miejscach na Jurze.
2. godz. 12-18 Warsztaty edukacyjno – plastyczne dla dzieci. O tym co je pstrąg, gdzie mieszka wydra i co czaple zjadają na obiad najmłodsi będą mogli się dowiedzieć podczas spotkania z naszą animatorką.

Niedziela 20 września 2020
UCZTA NA JURZE
1. godz. 12:00 Wykład o kapłonach, szczeżujach i zapomnianej kuchni polskiej poprowadzi Magdalena Kasprzyk-Chevriaux
– krakowianka, z wykształcenia prawniczka, z pasji dziennikarka kulinarna. Specjalizuje się w historii kuchni polskiej. Prowadzi rubrykę Historie kuchenne w krakowskiej „Gazecie Wyborczej”, regularnie pisze także dla portalu Culture.pl oraz magazynów „Usta”, „Kuchnia” i „Forbes”. W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jej książka „Kapłony i szczeżuje”, wywiad-rzeka z prof. Jarosławem Dumanowskim.
2. godz. 12-16 Jurajskie (przy)smaki rybne a także inne smakołyki kuchni dawnej przygotuje dla Was – Miłosz Kowalski Chef Halicka Eatery & Bar
Miłosz Kowalski – finalista światowej klasy konkursu Salone Culinaire w Birmingham, uczestnik prestiżowego programu Iron Chef UK. Zaangażowany w działalność publicystyczno-edukacyjną, jako wydawca i felietonista portalu „Wszystko dla kucharzy”. Jest współautorem książki „Anglia – kucharska rzeczywistość”. Z powodzeniem promuje polską, lokalną kuchnię i produkty za granicą, w grudniu 2015 roku gościł w Watykanie gotując dla Papieża Franciszka. Kucharz na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk 2013″
3. godz. 12-18 Jurajski punkt informacyjny, w którym przeurocza, przewodnik po OPN – Ania Dąbek, opowie Wam o ciekawych i nieoczywistych miejscach na Jurze.
4. godz. 12-18 Warsztaty edukacyjno – plastyczne dla dzieci. O tym co je pstrąg, gdzie mieszka wydra i co czaple zjadają na obiad najmłodsi będą mogli się dowiedzieć podczas spotkania z naszą animatorką.
Juromania to cykliczna impreza, która odbywa się w jeden wrześniowy weekend na Szlaku Orlich Gniazd i w innych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W programie liczne koncerty, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, turnieje i jednocześnie wspaniała lokalna kuchnia.