Pstrąg Ojcowski

O PSTRĄGARNI

Tradycja hodowli pstrągów potokowych w Ojcowie sięga lat 30. ubiegłego wieku. Pstrągarnia powstała w 1935 roku na gruntach księżnej Ludwiki Czartoryskiej i była jedną z pierwszych tego rodzaju w regionie. W 2014 roku nieużywane, przeznaczone do naturalizacji stawy objęła w dzierżawę Magda Węgiel razem z córką Agnieszką Sendor. Nakładem ciężkiej pracy i pełnego zaangażowanie nie tylko z sukcesem udało się przywrócić świetność hodowli pstrąga potokowego ale również stworzyć wspaniałe miejsce do wypoczynku, relaksu a także doznań kulinarnych.

historia pstrągarni

WYDARZENIA

czwartek
01/01/1970

OPN kochamy, więc go sprzątamy! – III Akcja sprzątania szlaków w Ojcowskim Parku NarodowymKochani! Już w następną sobotę 16.09.23r. zapraszamy Was serdecznie na III Akcję Sprzątania szlaków w Ojcowski Park Narodowy pn.”OPN kochamy, więc go sprzątamy”. Wspólnie zadbajmy o czystość i porządek w naszym pięknym Parku!
Tym bardziej nam miło zaprosić, ponieważ w tym roku zostaliśmy oficjalnym Partnerem Akcji a dla Uczestników sprzątania przy naszych stawach przygotujemy mały poczęstunek 💪
więcej wydarzeń

Znajdziesz nas w samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego, około 1km od parkingu pod Zamkiem w Ojcowie przy punkcie widokowym Jonaszówka. Znajdujemy się na skrzyżowaniu szlaków do Groty Łokietka, Bramy Krakowskiej i Doliny Sąspowskiej. W naszym ogródku grillowym serwujemy oryginalne Pstrąg Ojcowskie w wersji wędzonej lub grillowanej. Do dyspozycji naszych Gości pozostawiamy około 60 miejsc siedzących, duży na 160m2 taras wraz z leżakami oraz łódkę.

MY - CZYLI MAMA I CÓRA

MAMA
CÓRKA

Pstrąg Ojcowski to firma rodzinna założona przez matkę i córkę które postanowiły przywrócić świetność stawom znajdującym się w sercu Ojcowskiego Parku Narodowegeo. Naszym celem jest odnowa hodowli pstrąga potokowego, propagowanie świadomego i etycznego chowu, edukacja społeczności w zakresie historii regionu oraz tradycji kulinarnych.

O HODOWLI

Tylko 2% hodowli w Polsce
Czysty genetycznie gatunek
Jędrne, szoczyste, delikatne mięso
Hodowany w krystalicznie czystej wodzie zgodnie z tradycyjnymi metodami
Minimum dwa lata chowu w przepływowych stawach pstrągowych

Stawy pstrągowe w Ojcowie swój wyjątkowy charakter zawdzięczają malowniczej lokalizacji, naturalnemu mikroklimatowi oraz krystalicznie czystej i dobrze natlenionej wodzie z potoku Młynówka. Połączenie tych czynników, a w efekcie imitacja górskiego potoku czyli naturalnego środowiska pstrągów potokowych, stwarza doskonałe warunki do hodowli.

Naturalna hodowla

SERWUJEMY

Pstrągi wędzone i grillowane, w jak najmniejskomplikowanej, prostej formie. Pstrągi są zawsze świeże, nigdy nie mrozimy stawiamy na jakościowe, zdrowe produkty. Naszą specjalnością jest Pstrąg Ojcowski wędzony naturalnie na drewnie bukowym bez dodatku konserwantów czy sztucznych barwników. Pstrągi podajemy z lokalnym pieczywem. Do pstrągów polecamy wino z lokanych winnic, pyszne i zdrowe soki bio Marurer, wody mineralne z Wysowej Zdrój oraz piwa z regionalnych browarów.

produkt tradycyjny


Pstrąg Ojcowski jest produktem tradycyjnym z Małopolski zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaś firma Pstrąg Ojcowski należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej producentów i restauratorów którego celem jest zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych charakterystycznych dla danych regionów Unii Europejskiej.

więcej o produkcie lokalnym
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY

O NAS W PRASIE

National Geographic
Pstrąg Ojcowski w National Geographic!
National Geographic
Visitmalopolska.pl
Rozmowa z Agnieszką Sendor współzałożycielką Pstrąga Ojcowskiego i ambasadorką małopolskiego smaku.
Visitmalopolska.pl
Pytanie na Śniadanie
🟡Pstrąg Ojcowski w Pytanie na śniadanie!

Pytanie na Śniadanie

KONTAKT

  Ta strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA. Polityka Prywatności oraz Warunki Świadczenia Usług.

  Adres Ojców 48, 32-047 Ojców
  E-mail biuro@pstragojcowski.pl
  Telefon +48 664 038 672, +48 795 282 726
  Facebook @pstragojcowski
  Instagram #pstragojcowski

  * Znajdujemy się w samym centrum ścisłego rezerwatu gdzie obowiązuje zakaz wjazdu. Samochód można zostawić na parkingu: w Ojcowie ok. 10 minut pieszo, na Złotej Górze ok. 40 minut pieszo, w Czajowicach przy Grocie Łokietka ok. 30 minut pieszo, w Murowni ok. 40 minut pieszo.Przez cały rok do Ojcowa kursują busy z Krakowa.